Maciek Jodko leci na Igrzyska Olimpijskie do Vancouver
Dodane przez Nacz dnia 02.02.2010 17:52
Maciek Jodko leci na Igrzyska Olimpijskie do VancouverWe wtorek, 2 lutego przy "Ścianie Chwały Polskiego Sportu" w Centrum Olimpijskim odbyła się kolejna uroczystość wręczenia piątych kółek olimpijskich i oficjalnych nominacji do reprezentacji kraju na XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. Tym razem ceremonia była nieco skromniejsza niż zazwyczaj, bowiem zaszczytu otrzymania aktów powołania do olimpijskiej ekipy dostąpili tylko... więcej >>>
Treść rozszerzona
image  Maciek Jodko leci do VancouverWe wtorek, 2 lutego przy "Ścianie Chwały Polskiego Sportu" w Centrum Olimpijskim odbyła się kolejna uroczystość wręczenia piątych kółek olimpijskich i oficjalnych nominacji do reprezentacji kraju na XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. Tym razem ceremonia była nieco skromniejsza niż zazwyczaj, bowiem zaszczytu otrzymania aktów powołania do olimpijskiej ekipy dostąpili tylko dwaj snowboardziści, specjalizujący się w snowboardercrossie - Maciej Jodko i Mateusz Ligocki oraz trener - Marcin Sitarz.

Pozostali snowboardziści, zgłoszeni do rywalizacji w konkurencji half-pipe, olimpijskie "ostrogi" otrzymają 3 lutego.

image  Maciek Jodko leci do Vancouver


Sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński (który na ceremonii towarzyszył wiceprezesowi Andrzejowi Kraśnickiemu) pogratulował obu zawodnikom olimpijskich nominacji i - podobnie jak kierownictwo Komitetu czyniło to wcześniej w przypadku innych dyscyplin - zaapelował by na arenach Cypress Mountain pod Vancouver pokazali maksimum swych umiejętności, nieustępliwą walkę w duchu fair play i postawę godną reprezentantów Polski. Zresztą - właśnie do tego zobowiązują naszych olimpijczyków złożone przez nich przyrzeczenia (odczytane we wtorek przez Macieja Jodkę i Marcina Sitarza).


image  Maciek Jodko leci do Vancouver


W trakcie spotkania o głos poprosił Mateusz Ligocki. Wyraził podziękowanie prezesom: PKOl Piotrowi Nurowskiemu i PZSnow. Markowi Królowi za to, iż dołożyli starań by zawodnik ten niemal w ostatniej chwili (już po oficjalnym ogłoszeniu składu kadry) dołączył do grona naszych reprezentantów na igrzyska. Przeprosił także swego kolegę z ekipy Macieja Jodkę i prezesa M. Króla za - jak to określił - nierozważne słowa, które wypowiedział na wieść, że w reprezentacji się nie znalazł. "To były dla mnie bardzo ciężkie chwile i stąd ta niemądra reakcja" - przyznał M. Ligocki i na znak zgody uścisnął dłonie M. Jodki i trenera Sitarza. Jednocześnie zapowiedział, że podczas olimpijskiego startu postara się zaprezentować prawdziwego ducha walki.


image  Maciek Jodko leci do Vancouver


Jak zwykle - po złożeniu olimpijskich przyrzeczeń - zawodnicy otrzymali ofiarowane przez sponsora PKOl i reprezentacji - Pocztę Polską - koperty pierwszego dnia obiegu ze znaczkiem wydanym z okazji igrzysk, a od innego sponsora - marki "Tyskie" (z Kompanii Piwowarskiej) netbooki, które na pewno podczas igrzysk ułatwią im kontakt z kibicami w kraju.


image  Maciek Jodko leci do Vancouver


Odlot do Kanady - w środę o 12.20 (lot do Toronto).


Źródło: www.pkol.pl/pl/pages/news/3062
Fot. Szymon Sikora

Bookmark and Share